Turist Rehberliği Programı

Çağımızda "bacasız sanayi" olarak nitelendirilen ve çok hızlı gelişen turizm sektörü, yabancı dil ve teknolojiye hakim, nitelikli, eğitimli insan gücüne ihtiyaç duymaktadır. Turist rehberliği programımızın temel amacı; Türkiye ve dünya turizm sektörünün ihtiyaç duyduğu; Turizm alanında gerekli olan tüm teorik bilgiye hakim, mesleğin gerektirdiği bilgi ve becerilere sahip, yabancı dile (çok iyi derecede) hakim, karar verebilme ve uygulayabilme yeteneğine sahip, dünya turizmindeki en son gelişmeleri yakından izleyen, insan ilişkilerinde uzmanlığa sahip olan, vizyonu geniş ve sürekli gelişime açık, kaliteli insan gücünü yetiştirebilmektir.

Öğrencilerimiz, öğrenimleri boyunca Turist Rehberliği alanında mesleki bilgi birikimlerini arttıracak alanlarda eğitim almaktadırlar. Mesleğin gerektirdiği bilgi alt yapısını edinen öğrenciler bir taraftan da yabancı dil ve iletişim becerilerini geliştirmektedirler.

Turist rehberliği programımızdan mezun olan öğrencilerimiz meslek odalarının düzenlemiş oldukları uygulama gezilerine katılmaları ve yabancı dil yeterlilik sınavında başarılı olmaları halinde Kültür ve Turizm Bakanlığı’ndan lisanslı profesyonel turist rehberi olmaya hak kazanmaktadırlar. Ayrıca dileyen öğrencilerimiz için; Kültür ve Turizm Bakanlığı, Seyahat Acentaları, Otel işletmeleri, Hava Yolu İşletmeleri,  Turizm İl Müdürlükleri ve benzeri birçok alanda çalışma olanaklarına sahiptir.

Bu program çerçevesinde; Türkiye ve dünya turizm sektörünün ihtiyaç duyduğu; turizm alanında gerekli olan tüm teorik bilgiye hakim, mesleğin gerektirdiği bilgi ve becerilere sahip, yabancı dile hakim, karar verebilme ve uygulayabilme yeteneğine sahip, dünya turizmindeki en son gelişmeleri yakından izleyen, insan ilişkilerinde uzmanlığa sahip olan, vizyonu geniş, ve sürekli gelişime açık kaliteli insan gücünü sağlayacak öğrenciler yetiştirmek amaçlanmaktadır. Ayrıca, turizm rehberliği programı öğrencilerimiz, öğrenimleri boyunca turizm rehberliği alanında mesleki bilgi birikimlerini arttıracak alanlarda eğitim almaktadır. Mesleğin gerektirdiği bilgi alt yapısını edinen öğrenciler bir taraftan da yabancı dil ve iletişim becerilerini geliştirmektedir.

Fotoğraf Galerisi
Personel
Öğrenci
Bağlantılar
İletişim

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi

Ortaca Meslek Yüksekokulu

DalyanYolu Üzeri

48600 Ortaca/Muğla

e-posta: ortaca@mu.edu.tr

Tel: 0252 282 5619

       0252 211 1996

Faks: 0252 282 2579

Öğreci İşleri: 252 211 2246

 

Yukarı Çık