Turizm ve Seyahat Hizmetleri Programı

Turizm ve Seyahat Hizmetleri programı kapsamında hizmetlerinin giderek genişlediği ve ziyaretçi sayılarının giderek arttığı yeni yüzyılda turistlerin tüm tatil süreçleri içinde ihtiyaç duydukları tüm hizmetleri bir bütün içinde sunan donanımlı ve kalifiye elemanlar yetiştirilmektedir. Bu programdan mezun olan öğrenciler olarak acente operasyon işlemleri, rezervasyon işlemleri ve biletleme işlemleri organizasyonlarını yapabilme becerisi kazanarak seyahat acentaları, tur operatörleri, havayolu şirketleri ve havaalanları gibi yerlerde çalışabilmektedirler. Programımızda ayrıca Sun Sejour Acenta Otomasyon programı ve Galileo Biletleme Programı eğitimleri verilmektedir. 

Program mezunları ayrıca; Seyahat İşletmeciliği, Seyahat İşletmeciliği ve Turizm Rehberliği, Turizm İşletmeciliği, İşletmecilik, Konaklama İşletmeciliği gibi lisans programlarına dikey geçiş yapma imkanına sahiptirler. 

Bu program çerçevesinde öğrencilere; hizmetlerinin giderek genişlediği ve ziyaretçi sayılarının giderek arttığı yeni yüzyılda turistlerin tüm tatil süreçleri içinde ihtiyaç duydukları tüm hizmetleri bir bütün içinde sunacak donanımlı ve kalifiye elemanlar yetiştirmek amacıyla eğitim verilmektedir.  

Fotoğraf Galerisi
Personel
Öğrenci
Bağlantılar
İletişim

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi

Ortaca Meslek Yüksekokulu

DalyanYolu Üzeri

48600 Ortaca/Muğla

e-posta: ortaca@mu.edu.tr

Tel: 0252 282 5619

       0252 211 1996

Faks: 0252 282 2579

Öğreci İşleri: 252 211 2246

 

Yukarı Çık